Bankruptcy Law Section

Kathleen R. Cruickshank

Section Co-Chair

Murphy & King

(617) 226-3404

Macken Toussaint

Section Co-Chair

Riemer & Braunstein LLP

(617) 880-3461

Kate P. Foley

Bankruptcy Communications Committee

Mirick O'Connell - Westborough Office

(508) 860-1463

Morgan C. Nighan

Bankruptcy Communications Committee

Nixon Peabody LLP

(617) 345-1031

Tristan Gaus Axelrod

Bankruptcy Diversity, Inclusion and Membership Committee

Brown Rudnick LLP

(617) 856-8456

Jesse I. Redlener

Bankruptcy Diversity, Inclusion and Membership Committee

Ascendant Law Group LLC

Dmitry Lev

Bankruptcy Education and Bench Bar Committee

Law Offices of D. Lev, PC

(617) 556-9990

David A. Mawhinney

Bankruptcy Education and Bench Bar Committee

Bowditch & Dewey, LLP - Framingham Office

(508) 416-2408

John E Murray

Bankruptcy Finance Committee

Ropes & Gray LLP

(617) 951-7359

Lynne B. Xerras

Bankruptcy Finance Committee

Holland & Knight LLP

(617) 854-1403

Stephanie Emma Babin

Bankruptcy Public Policy Committee

Demerle Hoeger LLP

(617) 337-4444

Richard L. Levine

Bankruptcy Public Policy Committee

Sassoon & Cymrot, LLP

(617) 936-5335

Marcella Alvarez Morgan

Bankruptcy Public Service Committee

(646) 771-4763

Jonathan D. Marshall

Bankruptcy Public Service Committee

Choate Hall & Stewart LLP

(617) 248-5000

Nina M. Parker

Bankruptcy Strategic Planning

Parker & Associates

(781) 729-0005

Adrienne K. Walker

Bankruptcy Strategic Planning

Mintz, Levin, Cohn, Ferris, Glovsky and Popeo, P.C.

(617) 542-6000

Marcus E. Pratt

Consumer Bankruptcy Committee

Korde & Associates, P.C.

(978) 256-1500

Jacob T. Simon

Consumer Bankruptcy Committee

Simon Law

(617) 819-4183

John G. Loughnane

M. Ellen Carpenter Financial Literacy Committee

Nutter McClennen & Fish LLP

(617) 439-2521

Jessica Hopton Youngberg

M. Ellen Carpenter Financial Literacy Committee

United States Bankruptcy Court

Michael E. Jusczyk

New Bankruptcy Lawyers Committee

Seyfarth Shaw LLP

(617) 946-4800

Carlos Loredo

New Bankruptcy Lawyers Committee

U.S. Bankruptcy Court

(617) 748-5300

Jonathan D. Marshall

Choate Hall & Stewart LLP

(617) 248-5000

Donald R. Lassman

Law Office of Donald R. Lassman

(781) 455-8400

Business and Commercial Litigation Section

Jessica Ragosta Early

Section Co-Chair

Holland & Knight LLP

(617) 854-1470

Paul R. Mastrocola

Section Co-Chair

Burns & Levinson LLP

(617) 345-3000

Business Transactions Section

Taylor J. Hart

Section Co-Chair

Ropes & Gray LLP

(617) 951-7223

Laura P. Knoll

Section Co-Chair

Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom LLP & Affiliates

Civil Rights & Civil Liberties Section

Daniel McFadden

Section Co-Chair

American Civil Liberties Union of Massachusetts (ACLU)

(617) 482-3170

Elizabeth A. Ritvo

Section Co-Chair

Brown Rudnick LLP

(617) 856-8249

College & University Law Section

Yvonne W. Chan

Section Co-Chair

Goodwin Procter LLP

(617) 570-8101

Shirin Philipp

Section Co-Chair

Lesley University

(617) 349-8505

Criminal Law Section

Carla Barrett

Section Co-Chair

Committee for Public Counsel Services

(617) 209-5500

Mark Tan Lee

Section Co-Chair

Suffolk County District Attorney's Office

(617) 619-4254

Delivery of Legal Services Section

Mia B. Friedman

Section Co-Chair

Fish & Richardson P.C.

(617) 368-2101

Carolyn Goodwin

Section Co-Chair

Massachusetts Legal Assistance Corporation (MLAC)

(617) 367-8544

Diversity, Equity & Inclusion Section

Jasmine Jean-Louis

Section Co-Chair

Tracey West

Section Co-Chair

Wilmer Cutler Pickering Hale and Dorr LLP

(617) 526-6000

Environmental and Energy Law Section

Lucas Rogers

Section Co-Chair

Massachusetts Department of Environmental Protection

(617) 292-5939

Staci Rubin

Section Co-Chair

Conservation Law Foundation (CLF)

(617) 350-0990

Melissa G. Liazos

Air Quality and Climate Change Committee

National Grid USA

(978) 254-5476

Danah Tench

Air Quality and Climate Change Committee

Massachusetts Department of Environmental Protection

(617) 574-6870

Joseph Dorfler

Energy Committee

Massachusetts Department of Public Utilities

(617) 305-3500

Nancy Kaplan

Energy Committee

Eversource Energy

(617) 424-2128

Jameel Moore

Environmental Law Public Service Committee

United States Department of Interior

Courtney Simmons

Environmental Law Public Service Committee

Davis, Malm & D'Agostine, P.C.

(617) 589 3854

Brian J Clappier

Environmental Litigation Committee

Office of the Massachusetts Attorney General

(617) 963-2364

Curtis A. Connors

Environmental Litigation Committee

Giarrusso Norton Cooley & McGlone, P.C.

(617) 770-2900

Laura Swain

Hazardous and Solid Waste Committee

Massachusetts Department of Environmental Protection

(617) 556-1155

Jessica A. Wall

Hazardous and Solid Waste Committee

Anderson & Kreiger LLP

(617) 621-6500

Ivria Glass Fried

Wetlands, Waterways and Water Quality Committee

Miyares and Harrington LLP

(617) 489-1600

Family Law Section

Jordana S. Kershner

Section Co-Chair

Baskin Kershner & Thorp, LLC

(617) 266-1820

Carlos A Maycotte

Section Co-Chair

Fitch Law Partners LLP

(617) 542-5542

Timothy Braughler

Family Law CLE and Brown Bag Committee

Mirick O'Connell

(617) 391-2164

Laura M. Unflat

Family Law CLE and Brown Bag Committee

The Law Office of Laura M. Unflat

(781) 237-4600

Grace C. Roessler

Family Law Communications Committee

Mirick O'Connell

(617) 261-2417

Jennifer Silva

Family Law Communications Committee

Mavrides Law

(617) 723-9900

Kate Barry

Family Law Divorce Fundamentals Committee

Greater Boston Legal Services

(617) 371-1234

Jennifer Sevigney Durand

Family Law Divorce Fundamentals Committee

Schmidt & Federico, P.C.

(617) 695-0021

Peter G. Coulombe

Family Law Legislation and Public Policy Committee

Massachusetts Department of Revenue

(617) 626-4157

Elizabeth A. Roberts

Family Law Legislation and Public Policy Committee

Roberts & Sauer LLP

(781) 825-8400

Gayle Stone-Turesky

Family Law Legislation and Public Policy Committee

Sugarman, Rogers, Barshak & Cohen, P.C.

(617) 227-3030

Alana Holly

Family Law Public Service Committee

Tomasino Legal Group, LLC

Kyle T. MacDonald

Family Law Public Service Committee

Verrill Dana LLP

(617) 309-2600

Cindy Palmquist

Family Law Public Service Committee

Volunteer Lawyers Project

(617) 423-0648

Financial Services Section

Pamela Grossetti

Section Co-Chair

K&L Gates LLP

(617) 951-9194

Diana W Lo

Section Co-Chair

State Street Corporation

(617) 664-8376

Hristiyaniya Atanasova Kessler

Banking

State Street Bank - Lafayette Ave, Bos

(617) 662-1172

Samantha Kirby

Banking

Goodwin Procter LLP

(617) 570-8794

Heena Wozny

Banking

MassHousing

(617) 723-0500

Ethan Corey

Broker-Dealer

Practus, LLP

(301) 580-6489

Kenneth G. Juster

Broker-Dealer

Cooley LLP

(617) 937-2314

Ann C. King

Insurance Law

Sun Life Financial

(781) 446-1996

Steven P. Wright

Insurance Law

K&L Gates LLP

(617) 261-3164

Katie Cohen

Investment Companies and Advisors

Fidelity Investments

Kenneth R Earley

Investment Companies and Advisors

Practus, LLP

(617) 856-1670

Michael Cosentino

Securities Enforcement & Civil Litigation

Wilchins, Cosentino & Novins

(781) 235-5500

Michael A. Hacker

Securities Enforcement & Civil Litigation

Morgan Lewis

(617) 341-7744

Adam L. Sisitsky

Securities Enforcement & Civil Litigation

Mintz, Levin, Cohn, Ferris, Glovsky and Popeo, P.C.

(617) 542-6000

Government Lawyers Forum

D'Andre T. Fernandez

Forum Co-Chair

Office of the Massachusetts Attorney General

(617) 727-2200

Sammy Suhail Nabulsi

Forum Co-Chair

Rose Law Partners LLP

(617) 536-0040

Health Law Section

Anne Murphy

Section Co-Chair

Arent Fox

(617) 973-6100

Melissa "Lisa" Thompson

Section Co-Chair

Robinson & Cole LLP

(617) 557-5918

Michael Evan Cannella

Health Law Public Policy Committee

Massachusetts Health Connector

(914) 4733262

Lois H. Johnson

Health Law Public Policy Committee

Massachusetts Health Policy Commission

(617) 979-1405

Ingrid Schupbach Martin

Social Action

Todd & Weld LLP

(617) 720-2626

Immigration Law Section

Alexandra Peredo-Carroll

Section Co-Chair

Kids in Need of Defense (KIND)

(617) 207-4134

Mary E. Walsh

Section Co-Chair

Iandoli Desai & Cronin P.C.

(617) 482-1010

Violeta Haralampieva

Asylum Committee

Political Asylum/Immigration Representation (PAIR) Project

(617) 742-9296

Magaly R. Cheng

Business Committee

Clark Lau LLC

(617) 299-4209

Ramey Sylvester

Business Committee

McLane Middleton, Professional Association

(603) 625-6464

Eloa Celedon

Family Committee

Celedon Law

Lisa Locher

Family Committee

Greater Boston Legal Services

(617) 603-1548

Amy Wax

Family Committee

Law Office of Amy M. Wax, P.C.

(617) 227-1188

Erin Mary Brummer

Immigration Public Service Committee

Fragomen

(617) 574-0495

Iris D. Gomez

Immigration Public Service Committee

Massachusetts Law Reform Institute (MLRI)

(617) 357-0700

Rebecca C. Minahan

Immigration Public Service Committee

Rian Immigrant Center

(617) 542-7654

Lisa Laurel Laurel Weinberg

Immigration Public Service Committee

De Novo Center for Justice and Healing

(617) 661-1010

Annelise Araujo

Removal Defense Committee

Araujo & Fisher, LLC

Janeth Moreno

Removal Defense Committee

Moreno Law

(857) 277-1067

In-House Lawyers Forum

Monica Avram

Section Co-Chair

Sanofi, US

(617) 679-5600

James S Parker

Section Co-Chair

Boston Celtics

(617) 854-8046

Insurance and Tort Litigation Section

Andrea Studley Knowles

Section Co-Chair

Sugarman, Rogers, Barshak & Cohen, P.C.

(617) 227-3030

Garrett David Lee

Section Co-Chair

Mitcheson & Lee LLP

(617) 933-3880

Intellectual Property Law Section

Sara Halton

Section Co-Chair

Reebok International Ltd

(857) 4432588

Kevin Scott Prussia

Section Co-Chair

Wilmer Cutler Pickering Hale and Dorr LLP

(617) 526 5000

Nathan Harris

International Intellectual Property Law Committee

Lando & Anastasi, LLP

(617) 395-7013

International Law Section

Theodore J. Folkman

Section Co-Chair

Folkman LLC

(617) 219-9664

Aditya Perakath

Section Co-Chair

Mintz, Levin, Cohn, Ferris, Glovsky and Popeo, P.C.

(617) 210-6877

Jonathan F.X. O'Brien

Foreign Lawyers Committee

Charles River Law Partners LLC

Jonathan W. Fitch

International Disputes Committee

Fitch Law Partners LLP

(617) 542-5542

Conna A. Weiner

International Disputes Committee

JAMS

(617) 780-5385

Shaun Barnes

International Transactions Committee

Choate Hall & Stewart LLP

(617) 248-5000

Ellen M. Gilley

International Transactions Committee

Ropes & Gray LLP

(617) 951-7000

Labor & Employment Law Section

Christopher Feudo

Section Co-Chair

Foley Hoag LLP

(617) 832-1000

Barbara A. Robb

Section Co-Chair

Hartley Michon Robb, LLP

(617) 723-8000

Multidistrict Litigation and Class Actions Section

Melanie A. Conroy

Co-Chair

Pierce Atwood LLP

(617) 488-8100

Kristie LaSalle

Co-Chair

Hagens Berman Sobol Shapiro LLP

(617) 482-3700

New Lawyers Forum

Cathleen Augusto

Forum Co-Chair

Arrowood LLP

(617) 849-6217

Nicole Phe

Forum Co-Chair

Nelson Mullins Riley & Scarborough LLP

(617) 217-4671

Privacy, Cybersecurity & Digital Law Section

Adam Bookbinder

Section Co-Chair

Choate Hall & Stewart LLP

(617) 248-5000

Sara E. Cable

Section Co-Chair

Office of the Massachusetts Attorney General

(617) 727-2200

Real Estate Section

Karen J. Kepler

Section Co-Chair

Sullivan & Worcester LLP

(617) 338-2813

Nina Pickering-Cook

Section Co-Chair

Anderson & Kreiger LLP

(617) 621-6536

Recently Elected Partners Forum

Eugene Hau-Jun Ho

Forum Co-Chair

Verrill Dana LLP

(617) 274-2848

Jeffrey B Morlend

Forum Co-Chair

Sullivan & Worcester LLP

(617) 338-2800

Solo & Small Firm Forum

Kent David Ballaty Sinclair

Forum Co-Chair

Sinclair Law LLC

(781) 454-7208

Tamara Wilson

Forum Co-Chair

Wilson, Dawson & Brett

(617) 646-4411

Tax Section

Richard Call

Co-Chair

McDermott Will & Emery

(617) 535-6797

Rachel Faye Smith

Co-Chair

Goodwin Procter LLP

(617) 570

Tax-Exempt Organizations Section

Natalie MacLean Leino

Section Co-Chair

Tufts Health Plan

(617) 972-9400

Nathan N. McConarty

Section Co-Chair

Radius Health

(617) 551-4059

Anita Lichtblau

Chapter 180 Working Group

Casner & Edwards, LLP

(617) 426-5900

Melissa Sampson McMorrow

Chapter 180 Working Group

Nutter McClennen & Fish LLP

(617) 439-2720

Kevin Matthew Ellis

Fundamentals Series Committee

Hemenway & Barnes LLP

(617) 227-7940

Ellen C. Lubell

Fundamentals Series Committee

Tennant Lubell, LLC

(617) 969-9610

Jocelyn A. Bishop

Tax Exempt Organizations Education Committee

Jocelyn Bishop Consulting

(978) 7991068

Samuel Bombaugh

Tax Exempt Organizations Education Committee

Sullivan & Worcester LLP

(617) 338-2450

Erin Couture

Tax Exempt Organizations Education Committee

Grant Thornton LLP - Boston Office

(617) 848-5039

Alyssa Chandler Fitzgerald

Tax Exempt Organizations Education Committee

Goodwin Procter LLP

(617) 570-1541

Barbara E. Hunt

Tax Exempt Organizations Education Committee

Ernst & Young LLP

(617) 699 2891

Elka T. Sachs

Tax Exempt Organizations Education Committee

Krokidas & Bluestein LLP

(617) 482-7211

Eleanor Anne Evans

Tax Exempt Organizations Public Policy Committee

Hemenway & Barnes LLP

(617) 227-7940

Tonja Mettlach

Tax Exempt Organizations Public Policy Committee

Massachusetts Workforce Association

(1) 2633388

Trusts & Estates Section

Danielle Greene

Section Co-Chair

Boston Private Bank & Trust Co.

(617) 912-4268

Kerry L. Spindler

Section Co-Chair

Goulston & Storrs PC

(617) 574-3504

Jessica Demmerly

Elder Law and Disability Planning Committee

Pabian & Russell, LLC

(617) 951-3100

Sarah Hartline

Elder Law and Disability Planning Committee

Margolis & Bloom

(781) 943-5404

Stephanie Bruno

Estate Planning Committee

Nixon Peabody LLP

(617) 345-1224

Aimee F Bryant

Estate Planning Committee

Nutter McClennen & Fish LLP

(617) 439-2054

Darian M Butcher

Fiduciary Litigation Committee

Day Pitney LLP

(617) 345-4658

Marlee Samantha Furman Cowan

Estate Planning Committee

Pabian & Russell, LLC

(617) 951-3100

Joshua Richard Caswell

New Developments Committee

Howland Evangelista Kohlenberg LLP

Christopher A Voukides

New Developments Committee

Pierce Atwood LLP

(617) 488-8122

Sara Julie Conway

Practice Fundamentals Committee

Nutter McClennen & Fish LLP

(617) 439-2042

Christina Surrell Dawson

Practice Fundamentals Committee

Paul McDonnell Cathcart

Tax Law Update Committee

Hemenway & Barnes LLP

(617) 557-9737

Caitlin Glynn

Tax Law Update Committee

Nutter McClennen & Fish LLP

(617) 439-2000

Katie H. Lombardi

Trust Administration Committee

Boston Private Bank & Trust Co. Wealth Office

Amy H. Schnitzer

Trust Administration Committee

Bessemer Trust

Jennifer Darcy Taddeo

Trusts and Estates Communications Committee

Conn Kavanaugh Rosenthal Peisch & Ford, LLP

(617) 482-8200

Rebecca (Flewelling) Tunney

Trusts and Estates Communications Committee

Goulston & Storrs PC

(617) 482-1776

John H Ramsey

Trusts and Estates Public Policy Committee

Goulston & Storrs PC

(617) 574-4134

Heidi A. Seely

Trusts and Estates Public Policy Committee

Day Pitney LLP

(617) 345 4687

Veterans & Servicemembers Law Forum

Mark R. Fitzgerald

Forum Co-Chair

Wilson Sonsini Goodrich & Rosati

(617) 598-7800

Dana Montalto

Forum Co-Chair

Legal Services Center of Harvard Law School

(617) 522-3003

White-Collar Crime Section

Miranda Hooker

Section Co-Chair

Troutman Pepper Hamilton Sanders LLP

(617) 204-5100

Young Paik

Section Co-Chair

Paik, Brewington & Deal, LLP

(617) 439-0150